Dentysta - Stomatolog Zabrze
STOMATOLOGIA CYTRUS LAWENDA
ul. Gen. Ch. de Gaulle'a 83/6
41-800 Zabrze

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 10:00 - 19:00 | Wtorek: 10:00 - 19:00 | Środa: 10:00 - 19:00 | Czwartek: 10:00 - 19:00 | Piątek: 10:00 - 19:00 | Sobota: 10:00 - 14:00

Profilaktyka

Przezorny, zawsze zabezpieczony

Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak duży wpływ na zdrowie naszych zębów mogą mieć nasze codzienne nawyki. Częstotliwość i sposób w jaki szczotkujemy zęby, napoje, które pijemy w ciągu dnia, pasta, która stoi w naszej łazience czy nici dentystyczne, które ciągle nie zostały kupione – to tylko niektóre czynniki, decydujące o naszym sposobie dbania o higienę jamy ustnej. A od niej wiele zależy.

Dbanie o higienę jamy ustnej to podstawa stomatologii profilaktycznej, którą każdy powinien odpowiednio stosować każdego dnia we własnym zakresie i od czasu do czasu uzupełniać ją o profesjonalne zabiegi w gabinecie stomatologicznym. Jeśli nie dbamy odpowiednio o codzienną pielęgnację zębów, możemy być narażeni na pojawienie się kamienia nazębnego, który stanowi nie tylko problem natury estetycznej, ale również poważne zagrożenie dla zębów i dziąseł. Jeśli chcemy uniknąć uciążliwego bólu zębów czy zmagania się z problemem nieświeżego oddechu, powinniśmy pamiętać o działaniach profilaktycznych – każdego dnia!

Aby móc wykorzystać 100 % szans na zachowanie zdrowych zębów, warto profilaktykę stomatologiczną wprowadzać w życie pod czujnym okiem stomatologa. W Cytrus Lawenda można:

  • skonsultować ze stomatologiem swoją indywidualną strategię dbania o higienę jamy ustnej, dostosowaną do aktualnych potrzeb,
  • usunąć kamień nazębny z użyciem ultradźwięków przy pomocy nowoczesnego skalera,
  • poddać się zabiegowi piaskowania, który usuwa z zębów wszelkie osady i przebarwienia,
  • zlikwidować wszelkiego rodzaju nawisy i miejsca retencji dla płytki bakteryjnej (np. starych wypełnień),
  • zafundować swoim zębom fluoryzację, likwidując tym samym problem nadwrażliwości i zwiększając ochronę przed próchnicą.

„Będzie bolało?”, czyli z serii pytań do stomatologa:

Co to jest kamień nazębny i dlaczego jest niebezpieczny?

- Kamień nazębny jest widocznym dla oka mineralnym osadem, który tworzy się powyżej linii dziąseł. Gdy ząb lub dziąsło zaczynają przyjmować żółtą albo brązową barwę, możemy podejrzewać, iż mamy do czynienia właśnie z kamieniem nazębnym. Jego obecność może prowadzić do stanów zapalnych przyzębia, poważnych ubytków, a nawet paradontozy. Jedynym skutecznym sposobem na zwalczenie już istniejącego kamienia jest wizyta u stomatologa i poddanie się zabiegowi skalingu.

Piaskowanie w gabinecie stomatologicznym? Brzmi ciekawie…

- Piaskowanie to oczyszczanie powierzchni przedmiotów poprzez ścieranie strumieniem piasku wyrzucanym pod dużym ciśnieniem, i tak samo dzieje się w gabinecie stomatologicznym, tylko przedmiotem oczyszczania są zęby, a pod dużym ciśnieniem wyrzucany jest strumień wody, w którym zamiast piasku znajdują się drobiny czyszczące (wodorowęglan sodu) i powietrza. Podczas zabiegu oczyszczane są nie tylko wszystkie widoczne powierzchnie, ale również miejsca trudno dostępne. Korzystanie z zabiegu zaleca się szczególnie osobom palącym papierosy, pijącym duże ilości kawy i herbaty czy czerwonego wina, gdyż są bardziej narażone na przebarwienia zębów.