Dentysta - Stomatolog Zabrze
STOMATOLOGIA CYTRUS LAWENDA
ul. Gen. Ch. de Gaulle'a 83/6
41-800 Zabrze

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 10:00 - 19:00 | Wtorek: 10:00 - 19:00 | Środa: 10:00 - 19:00 | Czwartek: 10:00 - 19:00 | Piątek: 10:00 - 19:00 | Sobota: 10:00 - 14:00

Wybielanie zębów

Hollywoodzki uśmiech

Nieskazitelnie białe zęby – występują w reklamach, produkcjach kinowych, telewizyjnych i w prasie. A jeśli uśmiech, to tylko hollywoodzki – szeroki i biały!

Zabieg wybielania zębów cieszy się coraz większym powodzeniem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Nic dziwnego, większość z nas spoglądając w lustro, zamiast bieli, dostrzega żółty odcień zębów. Powodów dla których nasze zęby tracą swoją naturalną, miłą dla oka biel jest wiele. Wśród nich upływający czas i zużycie materiału, a dokładnie szkliwa, które ścierając się, powoduje łatwiejsze odkładanie barwnika na zębie. Obok uwarunkowań genetycznych, istotną rolę odgrywają również nasze nawyki żywieniowe, nałogi, urazy zębów czy stosowane leki.

Cytrus Lawenda poleca:

  • wybielanie metodą nakładkową, pod kontrolą lekarza, które można samodzielnie wykonać w domu,
  • wybielanie w gabinecie przy użyciu profesjonalnej lampy wybielającej.

Cytrus Lawenda zaleca:

  • przed wybielaniem: należy koniecznie skonsultować się ze stomatologiem, aby wybrać metodę wybielania. Ponadto należy wykluczyć przeciwskazania do wykonania zabiegu, takie jak: próchnica, pęknięcia czy choroby dziąseł. Zanim zdecydujemy się na wybielanie powinniśmy również oczyścić zęby z płytki nazębnej, kamienia i osadu. Podsumowując – zęby, które poddajemy wybielaniu muszą być całkowicie zdrowe.
  • po wybielaniu: należy pamiętać, że w trakcie lub po zabiegu mogą pojawić się objawy nadwrażliwości zębów – stomatolog w Cytrusowym Gabinecie wskaże odpowiednie preparaty i sposoby ich zwalczania. Aby skuteczność wybielania była wysoka należy zastosować się do zaleceń tzw. białej diety, która przez kilka dni wyklucza spożywanie pokarmów i napojów barwiących (kawy, czerwonego wina, ciemnych soków, buraczków czy jagód). Na jakiś czas warto również zrezygnować z palenia papierosów.

„Będzie bolało?”, czyli z serii pytań do stomatologa:

Na czym polega wybielanie zębów w domu nakładkami wykonanymi w gabinecie?

Pacjent otrzymuje od stomatologa zestaw indywidualnie wykonanych nakładek winylowych –idealnie dopasowanych do jego uzębienia – oraz żel wybielający. Żel aplikujemy na nakładki i zakładamy na noc. Kuracja zwykle trwa od pięciu dni do dwóch tygodni, a efekt wybielania utrzymuje się przez kilka lat. Metoda nakładkowa gwarantuje wysoką skuteczność, ponieważ mała ilość żelu wybielającego pozostaje w strukturze zęba nawet do 36 godzin. Kiedy więc aplikujemy na zęby kolejną dawkę, wcześniej dostarczony do zęba nadtlenek, jest nadal aktywny, przez co jego działanie jest jeszcze silniejsze.