Dentysta - Stomatolog Zabrze
STOMATOLOGIA CYTRUS LAWENDA
ul. Gen. Ch. de Gaulle'a 83/6
41-800 Zabrze

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 10:00 - 19:00 | Wtorek: 10:00 - 19:00 | Środa: 10:00 - 19:00 | Czwartek: 10:00 - 19:00 | Piątek: 10:00 - 19:00 | Sobota: 10:00 - 14:00

Stomatologia dziecięca

Dentysta dla dzieciNie ma nic fajniejszego, niż uśmiech dziecka…

… a tym bardziej, jeśli jest zdrowy. O to, aby właśnie taki był uśmiech Twojego dziecka możesz zadbać w gabinecie Cytrus Lawenda, który świadczy usługi z zakresu stomatologii dziecięcej.

Każda wizyta dziecka u stomatologa budzi jego niepokój. Po pierwsze udaje się w miejsce, którego nie zna, a po drugie wie, że nie udaje się tam bez przyczyny. Jednak owa przyczyna nie jest mu często zbyt dobrze znana, a niewiedza powoduje, że dziecko czuje się niepewnie. Dlatego bardzo ważna jest rozmowa stomatologa z naszym małym gościem. Objaśniając mu szczegóły planowanego zabiegu, pokazując narzędzia, które zostaną użyte, a przede wszystkim odpowiadając na pytania zadawane przez małego pacjenta, w cytrusowo-lawendowym gabinecie może on poczuć się bezpiecznie i pewnie.

Naszym małym pacjentom oferujemy:

- możliwość wyboru kolorowej plomby spośród ośmiu brokatowych odcieni

Kolorowe wypełnianie zębów - kolory

Kolorowe wypełnienia do zębów mlecznych Twinky Star zawierają duże ilości fluoru, który jest uwalniany tuż po założeniu go do zęba.


„Będzie bolało?”, czyli z serii pytań do stomatologa:

Jaki jest sens leczenia zębów mlecznych skoro i tak są to zęby tymczasowe?

- Zęby mleczne utrzymują przestrzeń dla zębów stałych, a ich przedwczesna utrata – spowodowana brakiem leczenia chorych zębów – może doporowadzić do wad zgryzu. Poza tym zęby mleczne są tak samo unerwione jak zęby stałe, zatem zwlekając z leczeniem "mleczaków" narażamy dziecko na ból.

Jak często powtarzać fluoryzację zębów mlecznych?

Zabezpieczanie zębów preparatem fluorowym wskazane jest raz na 6 miesięcy – jeśli nie stwierdzono ognisk próchnicy. Jeżeli jednak u dziecka zostaną wykryte zmiany próchnicowe, należy w pierwszej kolejności wyleczyć zęby, a zabieg fluoryzacji powtarzać co trzy miesiące.


Jaką pastę do zębów wybrać dla dziecka?

Na rynku dostępne są pasty do zębów dla dzieci i warto właśnie po nie sięgać. Oprócz walorów smakowych i estetycznych – które zachęcają maluszków do szczotkowania zębów – pasty dla dzieci mają obniżoną zawartość fluoru ze względu na fakt, iż duża część pasty jest przez dzieci połykana.